BALÓNOVÝ PIVOVAR

V prostorách hotelu vznikl díky přestavbě v roce 2015/2016 první Balónový pivovar, který navazuje na historii z roku 1597, kdy se v prostorách hotelu již pivovar nacházel. Zakladatelem byl Samuel Radešínský. Jsme hrdí, že se můžeme k této tradici vrátit a jméno Samuel bude použito na naše první pivo - světlá výčepní jedenáctka.

Historie pivovaru v Radešíně sahá až do 16. století. Důležitým datem je rok 1597, kdy do Radešína přichází Samuel Radešínský z Radešovic. V tomto roce nechal přestavět renesanční tvrz (dnešní Balónový zámek) a dal podnět ke vzniku Radešínskému pivovaru. V 17. století byl radešínský pivovar jedním ze dvou pivovarů, které vlastnil žďárský klášter. Traduje se, že se tu vařilo přes tisíc sudů ročně. Na tomto původním místě dnes stojí Balónový hotel a pivovar.

Balónový pivovar byl otevřen 13. dubna 2016. V prostorách bývalé jídelny vznikla pivnice, kde je umístěna i varna, srdce pivovaru. Objem varny je 10 hl. Ve sklepních prostorách je umístěno 23 zracích tanků, každý o objemu 10 hl.

MANAGER/KA HOTELOVÉHO PROVOZU volná pracovní pozice
Rozšiřujeme naši balónovou rodinu a moc rádi mezi sebe přijmeme novou kolegyni či kolegu. Hledáme někoho, kdo má v sobě pozitivní energii, nadšení, zodpovědnost a chuť vést své kolegy a motivovat je.

Rodina Kubíčkova Vás srdečně zvou na prohlídku radešínského zámku každou prázdninovou sobotu v 10 hodin, vstupné je dobrovolné. Prozkoumejte tajemství a historii zdejšího zámku, nakoukněte do komnat a zjistěte, jak se žije na zámku dnes. A kdo ví, třeba se objeví i zakletá princezna.

Milujete maso? Tak to se zastavte o víkendu 24. - 26. 5. k nám. Náš kuchař Martin Procházka pro Vás chystá opět úžasnou víkendou nabídku zaměřenou na steaky. Nezapomeňte na rezervaci míst online https://www.balonovyhotel.cz/rezervace2/ Kompletní víkendovou nabídku najdete od úterý zde https://www.balonovyhotel.cz/vikendova-nabidka/