BALÓNOVÝ PIVOVAR

V prostorách hotelu vznikl díky přestavbě v roce 2015/2016 první Balónový pivovar, který navazuje na historii z roku 1597, kdy se v prostorách hotelu již pivovar nacházel. Zakladatelem byl Samuel Radešínský. Jsme hrdí, že se můžeme k této tradici vrátit a jméno Samuel bude použito na naše první pivo - světlá výčepní jedenáctka.

Historie pivovaru v Radešíně sahá až do 16. století. Důležitým datem je rok 1597, kdy do Radešína přichází Samuel Radešínský z Radešovic. V tomto roce nechal přestavět renesanční tvrz (dnešní Balónový zámek) a dal podnět ke vzniku Radešínskému pivovaru. V 17. století byl radešínský pivovar jedním ze dvou pivovarů, které vlastnil žďárský klášter. Traduje se, že se tu vařilo přes tisíc sudů ročně. Na tomto původním místě dnes stojí Balónový hotel a pivovar.

Balónový pivovar byl otevřen 13. dubna 2016. V prostorách bývalé jídelny vznikla pivnice, kde je umístěna i varna, srdce pivovaru. Objem varny je 10 hl. Ve sklepních prostorách je umístěno 23 zracích tanků, každý o objemu 10 hl.

I březen bude bohatý na naše tematické gastro víkendy. Čekají nás osvědčené klasiky, jako burgery nebo tortilly. A ke konci měsíce Velikonoce, tradiční Zelený čtvrtek se zeleným pivem a jarní velikonoční menu. Pokud plánujete návštěvu naší restaurace, tak doporučujeme rezervaci míst. Můžete si ji zadat online...

My víme, do Vánoc je ještě daleko, ale letos může být vše jednodušší. Nejlepší dárky jsou zážitky. A jeden takový Vám přineseme i my. Řízená vinná degustace se sommeliérkou Zuzkou Kubíkovou ve sklípku Balónového hotelu. Provede Vás víny Krále vín - Filipa Mlýnka. Přijďte si užít příjemný večer s naší sommeliérkou nebo darujte nevšední...

Nezáleží na tom, zda slavíte svátek všech zamilovaných nebo dáváte přednost 1. květnu. Důležité je trávit čas s těmi, které milujeme a na kterých nám záleží. Odložme telefony a věnujme si to nejdůležitější, společný čas spolu. Společné zážitky spojují a společné jídlo je také zážitkem.

v prvním týdnu budeme mít zavřeno. Omlouváme se za případné komplikace a těšíme se na Vás opět 5. 1. dle standartní otevírací doby.

Prosinec patří měsíce, kdy se často setkáváme s rodinou, přáteli nebo kolegy z práce. Podívejte se, kdy nás můžete navtívit a jaké akce pro Vás připravujeme. Hned první víkend nás čeká zvěřina, spousta našich zákazníků nás oslovili, že nestihli říjnové hody, tak na jejich přání přidáváme ještě jeden termín. Adventní víkendy se ponesou v duchu už...