BALÓNOVÝ PIVOVAR

Nezavřeli jsme! Od 14. 10. máme výdejové okénko na terase. Denně od 11 do 19:45 hod. si můžete vybírat z naší nabídky. I nadále je možné zakoupit pivo v PETkách nebo KEG sudech.

Restaurace je od 14. 10. otevřena pouze pro hotelové hosty.

Pro objednávku pokrmů využijte náš e-shop https://www.balonovyhotel.cz/internetovy-obchod2/ a vyzvedněte si své pokrmy u okénka na terase.

V prostorách hotelu vznikl díky přestavbě v roce 2015/2016 první Balónový pivovar, který navazuje na historii z roku 1597, kdy se v prostorách hotelu již pivovar nacházel. Zakladatelem byl Samuel Radešínský. Jsme hrdí, že se můžeme k této tradici vrátit a jméno Samuel bude použito na naše první pivo - světlá výčepní jedenáctka.

Historie pivovaru v Radešíně sahá až do 16. století. Důležitým datem je rok 1597, kdy do Radešína přichází Samuel Radešínský z Radešovic. V tomto roce nechal přestavět renesanční tvrz (dnešní Balónový zámek) a dal podnět ke vzniku Radešínskému pivovaru. V 17. století byl radešínský pivovar jedním ze dvou pivovarů, které vlastnil žďárský klášter. Traduje se, že se tu vařilo přes tisíc sudů ročně. Na tomto původním místě dnes stojí Balónový hotel a pivovar.

Balónový pivovar byl otevřen 13. dubna 2016. V prostorách bývalé jídelny vznikla pivnice, kde je umístěna i varna, srdce pivovaru. Objem varny je 10 hl. Ve sklepních prostorách je umístěno 23 zracích tanků, každý o objemu 10 hl.